Prelegenci

Katarzyna Bosacka
Dziennikarka, autorka i scenarzystka programów telewizyjnych i edukacyjnych

Dziennikarka, autorka i scenarzystka programów telewizyjnych i edukacyjnych, specjalistka od zakupów spożywczych i wszelakich, niestrudzona bojowniczka o prawa konsumenckie. Jedna z założycielek „Wysokich Obcasów” dodatku dla kobiet do Gazety Wyborczej, przez trzy lata ich korespondentka w Waszyngtonie. Przez 14 lat prowadziła i współtworzyła kilka programów na antenie TVN Style, jak np. kultowy już dzisiaj program „Wiem, co jem” oraz „Wiem, co kupuję”. Wcześniej pisała i prowadziła wraz z Klaudią Carlos program „Salon piękności”, cykl w Dzień Dobry TVN „Bosacka cudnie chudnie”, a będąc w czwartej ciąży – program dla młodych matek „O, matko!”. Autorka wielu książek kulinarnych, poradnikowych, zakupowych. Matka karmiąca i kupująca, wraz z mężem Marcinem, byłym ambasadorem RP w Kanadzie, wychowują czwórkę dzieci. Przez trzy ostatnie lata promowała w Kanadzie nowoczesną kuchnię polską, która – jak twierdzi – nie ma sobie równych w naszej części świata. Jest laureatką licznych nagród: Telekamery (2014); Kryształowego Pióra przyznawanego dziennikarzom naukowym; w 2019 roku otrzymała dwie główne nagrody za programy o cukrze i soli, Lauru Ekoprzyjaźni za wybitne zasługi na rzecz edukacji ekologicznej i prozdrowotnej w Polsce, (w 2019 roku ponownie laureatka dwóch głównych nagród), a także głównej nagrody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w konkursie „Libertas et Auxilium” za najlepszy program poświęcony ochronie konsumentów. Bezpośrednia, z dystansem do siebie. Kocha jedzenie – proste, naturalne, nie zatrute chemią. Najlepiej polskie.

Na antenie TVN Style prowadziła programy:
• Wiem, co jem
• Wiem, co nas truje
• Wiem co kupuję
• Gwiazdy od kuchni

Od 20 sierpnia 2019 roku na kanale Youtube prowadzi swój cotygodniowy program ekologiczny EkoBosacka.
czytaj więcej

Henryka Bochniarz
Doktor ekonomii, założycielka i przewodnicząca Rady Głównej Konfederacji Lewiatan

W latach 1999–2019 założycielka i prezydent Konfederacji Lewiatan, a obecnie przewodnicząca Rady Głównej. Wiceprezydent BusinessEurope. W 2017 roku Przewodnicząca Rady Dialogu Społecznego. Od 2000 roku przewodniczy Polsko-Japońskiemu Komitetowi Gospodarczemu. Należy do think-tanku European Council on Foreign Relations. W latach 2006-2014 prezes Boeinga na Europę Środkową i Wschodnią. Zasiada w radach nadzorczych Orange Polska SA i FCA Poland SA. Była członkini Rady Nadzorczej UniCredit (Włochy). Była minister przemysłu i handlu w rządzie Jana Krzysztofa Bieleckiego (1991). Kandydatka na urząd Prezydenta RP (2005).

Twórczyni organizowanego w Sopocie od 2011 roku Europejskiego Forum Nowych Idei. Zaangażowana w działalność społeczną. Utworzyła Fundację Prymus na rzecz wyrównywania szans edukacyjnych dzieci z obszarów wiejskich. Wspiera od lat Teatr Witkacego w Zakopanem. Pomysłodawczyni i wieloletnia współfundatorka Nagrody Literackiej NIKE dla najlepszej książki roku. Współtwórczyni Kongresu Kobiet i orędowniczka zwiększenia udziału kobiet w życiu publicznym.

Laureatka Nagrody Kisiela oraz Nagrody im. Andrzeja Bączkowskiego za szczególny wkład
w rozwój dialogu społecznego w Polsce oraz działania ponad podziałami politycznymi. Odznaczona przez Prezydenta RP Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski oraz japońskim Orderem Wschodzącego Słońca, Złotą i Srebrną Gwiazdą.

W 2014 roku Newsweek umieścił ją w rankingu 10 najbardziej wpływowych kobiet w Polsce, zaś w 2015 roku znalazła się na liście "50 Polek, które się liczą" w zestawieniu Gazety Wyborczej. Laureatka nagrody specjalnej Konfederacji Lewiatan „Za odważne myślenie” im. prof. Barbary Skargi. Wspólnie z Jackiem Santorskim wydała książkę pt. „Bądź sobą i wygraj”, a w 2019 roku ukazał się zbiór jej wywiadów i artykułów pt. „Najważniejsze się nie lenić”.
czytaj więcej

Jerzy Hausner
Profesor doktor habilitowany nauk ekonomicznych

Profesor doktor habilitowany nauk ekonomicznych, profesor zwyczajny, pracownik Katedry Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (Wydział Gospodarki i Administracji Publicznej UEK), społeczny Pełnomocnik Rektora ds. Kultury i Sportu. Doktor honoris causa SGH. Członek Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. Członek Rady Polityki Pieniężnej (kadencja: 2010-2016). Członek Komitetu Nauk Ekonomicznych PAN. Od 2015 r. członek Polskiego Komitetu do spraw UNESCO. Przewodniczący Rady Programowej Open Eyes Economy Summit. Od 2018 r. Członek High Level Industrial Roundtable „Industry 2030”. Członek Rady Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (2018-2022). Laureat Nagrody Kisiela.
czytaj więcej

Irena Pichola
Partner w firmie doradczej Deloitte

Partner w firmie doradczej Deloitte, Lider zespołu ds. zrównoważonego rozwoju w Polsce i w Europie Środkowej. Posiada piętnastoletnie doświadczenie w consultingu, w tym przede wszystkim w obszarze budowania i zarządzania relacjami z interesariuszami, marketingu i rozwoju biznesu. Wspólnie z kilkudziesięcioosobowym zespołem w Europie Środkowej doradza klientom w strategiach transformacji organizacji, raportowaniu, mierzeniu wpływu, zarządzaniu ryzykiem reputacyjnym i ochronie środowiska. Przygotowywała strategie zrównoważonego rozwoju, strategie budowania i zarządzania relacjami z interesariuszami, plany komunikacji, opracowywała kilkanaście raportów pozafinansowych. Jest Członkiem Zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Bierze aktywny udział w pracach międzynarodowych organizacji zajmujących się problematyką zrównoważonego rozwoju, m.in. Global Raporting Inititative, WBCSD i CSR Europe. Prowadzi wykłady ze strategii CSR na Akademii Leona Koźmińskiego, jest także certyfikowanym trenerem GRI.
czytaj więcej

Bartosz Urbaniak
szef Bankowości Agro BNP Paribas na Europę Środkowo-Wschodnią i Afrykę

Absolwent bankowości na wydziale Finansów i Statystki Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Ukończył program studiów podyplomowych dla obcokrajowców na Obihiro University of Agriculture and Veterinary Medicine w Japonii.

Uczestnik i absolwent wielu szkoleń i programów edukacyjnych m.in. Harvard Business School, IESE, Ashridge College.

Na początku swojej kariery zawodowej (w latach 1995-2001) związany był z Warszawską Giełdą Towarową, pełniąc wiele funkcji, od praktykanta studenckiego w momencie założenia WGT do wiceprezesa Zarządu w latach 1999-2001 r.

W latach 2001-2002 pracował w Agencji Rynku Rolnego gdzie był zastępcą dyrektora Biura Interwencji Rynkowej i pełnił obowiązki dyrektora ds. Produktów Roślinnych. Z Bankiem BGŻ związany na stałe od 2002 r., początkowo jako zastępca dyrektora Departamentu Kredytów Wydzielonych (w latach 2002-2003). Następnie został dyrektorem Departamentu Rozwoju Bankowości Instytucjonalnej (2003-2005). Od września 2005 pełnił różne funkcje w obszarze agrobiznesu, między innymi dyrektora Departamentu Finansowania Agrobiznesu oraz dyrektora zarządzającego ds. Agrobiznesu i MSP. Od marca 2015 r. do lutego 2018 r. członek Zarządu Banku BGŻ BNP Paribas.
czytaj więcej

Przemek Gdański
Prezes Zarządu BNP Paribas Bank Polska S.A.

Kieruje bieżącą działalnością Banku i pracami Zarządu Banku. Reprezentuje Zarząd Banku wobec osób trzecich. Sprawuje ogólny nadzór nad jednostkami organizacyjnymi Banku. Nadzoruje Obszar Zarządzania Bankiem, w tym sprawuje nadzór nad ryzykiem braku zgodności działalności Banku z przepisami prawa, regulacjami wewnętrznymi i standardami rynkowymi. Nadzoruje Pion Audytu Wewnętrznego, Pion Monitoringu Zgodności, Pion Prawny, Pion Marketingu, Komunikacji, Zaangażowania Społecznego, Pion Agrobiznesu, Pion Strategii i Analiz Rynkowych, nadzoruje również Obszar Zarządzania Zasobami Ludzkimi.

Absolwent Wydziału Handlu Zagranicznego na Uniwersytecie Gdańskim i rocznego programu w zakresie bankowości i finansów międzynarodowych w Loughborough University w Wielkiej Brytanii. Ukończył Advanced Management Program (AMP) w IESE Business School oraz szereg profesjonalnych i menedżerskich programów rozwojowych w m. in. Harvard Business School, London Business School, University of California, Berkeley - Haas School of Business, Ashridge - Hult International Business School i HEC.

Z bankowością jest związany od ponad 25 lat. W latach 1993 - 1995 pracował w IBP Bank SA, następnie w ABN AMRO Bank w Polsce, w Rumunii i w centrali w Amsterdamie. W latach 2002 - 2006 był dyrektorem zarządzającym, kierującym Obszarem Dużych Firm w Banku BPH SA. Od maja do listopada 2006 roku - CEO i Dyrektor Generalny Calyon Bank Polska i Calyon Oddział w Polsce. W listopadzie 2006 roku został powołany na stanowisko wiceprezesa Zarządu Banku BPH, odpowiedzialnego za bankowość korporacyjną i finansowanie nieruchomości. Z dniem fuzji prawnej wydzielonej części Banku BPH z Bankiem Pekao SA został wiceprezesem Zarządu odpowiedzialnym za Pion Bankowości Korporacyjnej, Rynków i Bankowości Inwestycyjnej Pekao SA. Od 19 listopada 2008 do 25 października 2017 roku członek i wiceprezes Zarządu odpowiedzialny za Pion Bankowości Korporacyjnej i Inwestycyjnej mBanku.

Od 2 listopada 2017 roku kieruje Bankiem BNP Paribas oraz pełni funkcję Territory Head nadzorując spółki Grupy BNP Paribas działające w Polsce. Od wielu lat konsekwentnie patronuje inicjatywom na rzecz propagowania różnorodności, równości płci oraz wspierania działalności przedsiębiorczych kobiet. W marcu 2018 r. otrzymał nagrodę specjalną Male Champion of Change, Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką, w uznaniu za całokształt działań na rzecz promowania i rozwoju zawodowego kobiet.
czytaj więcej

Michał Siwek
Dyrektor Departamentu Food & Agri International Hub Grupy BNP Paribas

Michał Siwek, Dyrektor Departamentu Food & Agri International Hub Grupy BNP Paribas. Z bankowością związany od 16 lat, w tym okresie odpowiedzialny m.in. za rozwój relacji z kluczowymi klientami, zarządzanie sprzedażą, rozwój polityki sektorowej, rozwój biznesu międzynarodowego oraz prowadzenie projektów zmian organizacyjnych. Doświadczenie zdobywał w Grupie Rabobank, pracował zarówno w Polsce (Bank BGŻ i Rabobank Polska), jak i za granicą (Centrala Grupy Rabobank oraz sieć sprzedaży korporacyjnej). W procesie fuzji BNP Paribas i BGŻ odpowiedzialny za obszar integracji klientów strategicznych, następnie odpowiedzialny za Departament Dużych Przedsiębiorstw. Pracował również w Santander w Pionie Bankowości Korporacyjnej, gdzie odpowiadał za rozwój strategii sektorowej. Obecnie odpowiedzialny za politykę sektorową oraz rozwój bankowości sektora spożywczego. Jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie
czytaj więcej

Michał Niewiadomski
Rzeczpospolita

Dziennikarz z ponad 20-letnim stażem. Współtworzył TVN CNBC Biznes, gdzie w latach 2007-2012 był wydawcą i koordynatorem ds. ramówki. Kierował redakcjami wiadomości w Radiostacji, Polskim Radiu Bis oraz Programie Pierwszym Polskiego Radia.
W 2012 roku stworzyłem Polsko-Ukraiński Klub Dziennikarzy, który zorganizował dwie międzynarodowe konferencje – na temat rynku gazu oraz integracji Ukrainy z UE.
Od 2016 roku pracuje w Rzeczpospolitej. Specjalizuje się w tematyce energetycznej, kieruje serwisem energianews.pl.
czytaj więcej

Marek Zając
Grupa Polsat

Niemal 20 lat doświadczenia dziennikarskiego w prasie oraz telewizji, autor kilkuset reportaży, tekstów publicystycznych i wywiadów publikowanych w największych polskich dziennikach i tygodnikach. Laureat prestiżowej nagrody "Ślad”.
Posiada długoletnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych w prasie: szef działu - główny redaktor prowadzący - wicenaczelny. Gospodarz wielu programów telewizyjnych (w ramach TVP oraz Grupy Polsat). Obecnie na dyrektorskim stanowisku w Grupie Polsat.
Gospodarz i prowadzący ponad 150 debat, konferencji, eventów i gal biznesowych m.in. konferencje i wydarzenia organizowane przez Pracodawców RP, kongresy organizowane przez NETIĘ, wydarzenia branżowe, konferencje i debaty związane z nowymi technologiami i Przemysłem 4.0, konferencje dotyczące współpracy szkolnictwa branżowego i biznesu.
czytaj więcej

Anna Rychlik
Re-Frame & Grow

Doradca i trener biznesu specjalizujący się w obszarze budowania przywództwa w kategorii (Category Leadership) i Category Management oraz efektywnego wykorzystania badań i analiz rynkowych w biznesie.

Rozwija producentów FMCG do budowania zrównoważonych planów wzrostowych oraz strategicznych relacji z partnerami handlowymi na podstawach Wizji Kategorii. Inspiruje do sposobu budowania swojej marki i portfolio przez pryzmat rozwoju kategorii, prowadząc tym samym do ugruntowania ekspertyzy w swoich kategoriach i zyskania przewagi konkurencyjnej.

Czerpie z 25 lat doświadczenia zawodowego w międzynarodowych organizacjach FMCG: SEITA i MARS Polska po stronie rynkowej i produkcyjnej. Jako kierownik badań i analiz rynkowych w Polsce i w regionie CE odpowiadała za budowanie ekspertyzy kategorialnej i jej efektywną aplikację do strategii portfolio / dystrybucji / cenowo – promocyjnej / komunikacji. Szef działu CMI & Category Management, lider rozwoju i wdrażania Wizji Kategorii do sieci handlowych.
Certyfikowany Category Manager (GS-1 Institute Germany). Certifikowany Coach ICC. Członek PTBRiO.
czytaj więcej

Izabela Bohdan-Talmont
Menedżer marketingu

Trener - Praktyk. Menedżer marketingu z wieloletnim doświadczeniem w zakresie zarządzania markami (branding) i produktami (product management), strategii marketingowych, trade marketingu. Karierę zawodową rozpoczynała w Kamis - Przyprawy S.A. początkowo jako analityk sprzedaży, aby w 2003 roku objąć stanowisko Koordynatora Marketingu na Rynkach Zagranicznych. Odpowiadała m.in. za: wprowadzanie nowych produktów na rynki Europy Wschodniej i rynek amerykański, przygotowanie wsparcia marketingowego dla partnerów zagranicznych, analizę działań konkurencji oraz współpracę z zagranicznymi agencjami reklamowymi, ocenę akcji promocyjnych.
czytaj więcej

Arkadiusz Wódkowski
ABM, właściciel

W  badaniach rynku od 1990 roku. Prowadzi szkolenia w zakresie badań marketingowych w The Chartered Institute of Marketing przy Questus. Autor skryptu “Marketing usług”. Kierownik studiów podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej, Zarządzanie Satysfakcją Klienta.  W latach 2008-2012 prezes zarządu Polskiego Towarzystwa Badaczy Rynku i Opinii.
Od 1994 roku redaktor naczelny rocznika branżowego „Badania. Konsument. Rynek”.  Moderuje grupy dyskusyjne, prowadzi seminaria i szkolenia tak dydaktyczne jak i komercyjne. Jest autorem metodologii Agribus, pierwszego polskiego badania syndykatowego dedykowanego dla sektora agro.  Z branżą rolną związany od ponad 20 lat. Przeprowadził blisko 100 projektów na tym rynku.
czytaj więcej

Grzegorz Osóbka
Umbrella Marketing Group

Jako prezes Umbrella Marketing Group współpracuje z zespołem ludzi, klientów i inwestorów na całym świecie, aby dostarczać zintegrowane rozwiązania marketingowe. Dzięki silnej strategii i wizji rozwoju Umbrella rozwija się jako nowoczesna sieć agencji marketingowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej zorientowanej na społeczność.

Grzegorz Osóbka jest założycielem Umbrella Marketing Group – managerem skutecznie rozwijającym tę firmę od 15 lat. Zaczynał karierę w marketingu BASF Polska. Przez wiele lat związany był z firmą Bakalland oraz rynkiem OTC, pełniąc funkcję Prezesa Zarządu VITAMEDIC Sp. z o.o. Ukończył studia magisterskie i doktoranckie na Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji w SGGW.
czytaj więcej

Łukasz Grass
dziennikarz, autor książek, triathlonista

W latach 2016-2019 redaktor naczelny Business Insider Polska, serwisu biznesowo-informacyjnego, który w ciągu 3 lat od pojawienia się na rynku, stał się drugim najpopularniejszym serwisem biznesowym w Polsce i pierwszym z rodziny Business Insidera w Europie. W Business Insider i Onet.pl prowadzi autorski program „Na Czasie” oraz „Kawa z prezesem”. Programy poruszają kwestie związane z nowoczesnym biznesem, przywództwem i rozwojem osobistym.

Wcześniej związany m.in. z Radiem TOK FM, gdzie pracował jako zastępca redaktor naczelnej Ewy Wanat, szef informacji, prowadzący “Poranek TOK FM”. Przez 6 lat związany także z TVN24, gdzie prowadził magazyn “Polska i Świat”. Był gospodarzem takich programów jak: “Magazyn 24 godziny”, “Cały ten świat”, “Serwisy informacyjne”. Współpracował również z telewizją Discovery Channel i Polsat.

Jest autorem książek:

1. „Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą" - powieść biograficzna o Jerzym Górskim, legendzie polskiego triathlonu, który przez 15 lat uzależniony był od heroiny, alkoholu i papierosów. Po terapii w Monarze i 6 latach treningu zdobył Mistrzostwo Świata w Double Ironman (8km pływania, 360km jazdy rowerem i 84km biegu). Na podstawie tej historii powstał również film fabularny w reżyserii Łukasz Pakowskiego pod tym samym tytułem. Obraz zdobył 5 nagród na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. W filmie zagrali m.in: Janusz Gajos, Arkadiusz Jakubik, Tomasz Kot, Jakub Gierszał, Kamila Kamińska.
2. „Trzy mądre małpy" 
3. „Szlag mnie trafił” - premiera 29 października 2019

Ponadto, jest założycielem i redaktorem naczelnym Akademii Triathlonu, największego portalu dla społeczności uprawiającej pływanie, rower i bieganie. Od 2009 roku uprawia amatorsko triathlon, startując głównie na dystansach Ironman 70.3 (2 km pływania, 90 km jazdy rowerem i 21 km biegu) oraz Ironman (prawie 4km pływania, 180km jazdy rowerem i 42km biegu). Rekordy życiowe to 4h 30 minut w IM 70.3 Haugesund w Norwegii i 10h w pełnym Ironmanie w Kopenhadze.
czytaj więcej
Ta strona używa cookies celem umożliwienia rejestracji uczestników wydarzenia i obsługi procesów pokrewnych. Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję